HLEDÁME DOBROVOLNÍKY

Při hledání dobrovolníků spolupracujeme s REGIONÁLNÍM DOBROVOLNICKÝM CENTREM PARDUBICKÉHO KRAJE, provozované Koalicí nevládek Pardubicka, z.s.; dále také spolupracujeme se společností BYZNYS PRO SPOLEČNOST - největší odborná platforma pro sdílení principů odpovědného podnikání v České republice.

 

 

Aktuálně hledáme dobrovolníky:

na jednorázové akce:

- pálení čarodějnic 30.4.

 

na pravidelnou výpomoc do Rodinného centra:

- kroužky pro děti

 

na pravidelnou výpomoc do Azylového domu:

- doučování dětí

- aktivity s předškoláky

 

 

 

výtvarný kroužek v RC
doučování v AD
aktivity s předškoláky v AD
čarodějnice 2024 - hledáme dobrovolníky

  4.12. 2023 - OCEŇOVÁNÍ DOBROVOLNÍKŮ, NEZISKOVEK A SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÝCH FIREM V PARDUBICKÉM KRAJI

MÁME VELKOU RADOST!!!

 

Společnost EUROVIA CS, a.s. získala ocenění SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÁ FIRMA v rámci Galavečera oceňování dobrovolníků, neziskovek a společensky odpovědných firem, který se uskutečnil v pondělí 4. 12. 2023 v Pardubicích.

Ocenění si osobně převzal Ing. Michal Šumpík, ředitel závodu Čechy východ EUROVIA CS, a.s.

 

Společnost EUROVIA CS, a.s. jsme nominovali za dlouhodobou finanční podporu naší organizace Cesta pro rodinu. Díky jejich podpoře můžeme realizovat aktivity pro rodiny s dětmi a provozovat Klub bez klíče – volnočasový klub pro děti a mládež, jehož cílem je nabízet dětem bezpečný prostor pro volný čas a podporovat jejich vlastní aktivity, rozvoj individuálních schopností, dovedností a kreativity dětí.
Velice si podpory této společnosti vážíme a máme velkou radost z uděleného ocenění, které si tato firma po právu zaslouží. Těšíme se také, že spolupráce bude díky navázání dobrých vztahů pokračovat i v budoucnu.

 

Dalším oceněným, kterého jsme nominovali je MATĚJ BELOBRAD, 18 let - student Gymnázia Žamberk, který získal ocenění v kategorii DOBROVOLNÍCI. Matěj uspěl v konkurenci šedesáti nominací a dostal se mezi 10 hlavních oceněných.

 

Matěj sedm let navštěvoval náš rukodělný kroužek „Dědečkova dílna“. Od svých 15 let je v tomto kroužku dobrovolníkem a důležitým pomocníkem „dědečka“ Jirky Prokopce, který řadu let dílnu vede také jako dobrovolník. Matěj pomáhá mladším klukům při práci s vrtačkou, bruskou, elektrickou lupínkovou pilkou nebo pájkou, při práci dohlíží také na bezpečnost dětí. Rád předává zkušenosti, které se na kroužku naučil on sám. S učitelskou trpělivostí vysvětluje dětem postupy a kontroluje přesná měření. Kluci ho mají rádi a je pro ně velkým vzorem. Mimo kroužek dochází společně s Jirkou Prokopcem i do Muzea starých strojů a technologií v Žamberku, kde také jako dobrovolník zúročuje znalosti z Dědečkovy dílny. I touto cestou mu ještě jednou moc gratulujeme, velmi si jeho nezištné práce vážíme a jsme rádi, že je součástí naší „rodiny“.

 

Velké poděkování patří také pořadatelům akce, kterými jsou Koalice nevládek Pardubicka a Pardubický kraj. Letos navíc s podporou Ministerstva vnitra České republiky prostřednictvím jedné z aktivit projektu Regionálního dobrovolnického centra Pardubického kraje.

 

Více fotografií z Galavečera si můžete prohlédnout zde: https://www.rajce.idnes.cz/.../galavecer-ocenovani-2023

 

dobrovolnictví 1
dobrovolnictví 2

  6.12. 2022 - OCEŇOVÁNÍ DOBROVOLNÍKŮ, NEZISKOVEK A SPOLEČENSKY ODPOVĚDNÝCH FIREM V PARDUBICKÉM KRAJI

Oceňování dobrovolníků, neziskovek a společensky odpovědných firem v Pardubickém kraji

Máme velkou radost z hlavního ocenění pro naše dva nominanty - firmu IMI International, s.r.o., Žamberk za jejich dlouhodobou podporu naší organizace Cesta pro rodinu, která vznikla díky iniciativě jejich zaměstnanců. Opakovaně nás podpořili aktivní prací v našich službách v rámci firemního dobrovolnického dne a také formou finanční sbírky na nákup tří stromů, kterou uspořádali mezi zaměstnanci. Stromy byly následně zasazeny u budov Rodinného centra, Azylového domu a Domu na půl cesty, kde naše služby poskytujeme, u příležitosti 25.výročí vzniku naší organizace. Velice si jejich podpory vážíme.
 
Druhým námi navrhovaným oceněným je paní Jana Burešová, jejíž zásluhou a dobrovolnou aktivitou vznikl v Žamberku Šatník jako charitativní projekt, který zajišťuje potřeby lidí, kteří nemají dostatek finančních prostředků na nákup oblečení a ostatních věcí potřebných pro jejich život.

Oceněným touto cestou ještě jednou MOC GRATULUJEME a jsme rádi, že jsme si společně s nimi mohli užít i krásný galavečer oceňování dobrovolníků, neziskovek a společensky odpovědných firem v Pardubickém kraji s bohatým programem, který se konal v úterý 6. 12. 2022 v Pardubicích.

Za Cestu pro rodinu
Lucie Malá

oceňování dobrovolníků 2022 (1)
oceňování dobrovolníků 2022 (10)
oceňování dobrovolníků 2022 (11)
oceňování dobrovolníků 2022 (12)
oceňování dobrovolníků 2022 (13)
oceňování dobrovolníků 2022 (14)
oceňování dobrovolníků 2022 (15)
oceňování dobrovolníků 2022 (16)
oceňování dobrovolníků 2022 (17)
oceňování dobrovolníků 2022 (18)
oceňování dobrovolníků 2022 (19)
oceňování dobrovolníků 2022 (2)
oceňování dobrovolníků 2022 (20)
oceňování dobrovolníků 2022 (21)
oceňování dobrovolníků 2022 (3)
oceňování dobrovolníků 2022 (4)
oceňování dobrovolníků 2022 (5)
oceňování dobrovolníků 2022 (6)
oceňování dobrovolníků 2022 (7)
oceňování dobrovolníků 2022 (8)
oceňování dobrovolníků 2022 (9)

  4.7.2022 - ÚDRŽBA HERNÍCH PRVKŮ na zahradě Rodinného centra

MOC DĚKUJEME DOBROVOLNÍKŮM Z FIRMY IMI INTERNATIONAL s.r.o., DIVIZE NORGREN CZ V ŽAMBERKU

imi 4 7 (5)
imi 4 7 (2)
imi 4 7 (3)
imi 4 7 (7)
imi 4 7 (11)
imi 4 7 (8)
imi 4 7 (10)

  PÁLENÍ ČARODĚJNIC 2022

PÁLENÍ ČARODĚNIC NA MYSLIVECKÉ CHATĚ V ŽAMBERKU

Cesta pro rodinu po nucené dvouleté pauze uspořádala tradiční a oblíbenou akci pro rodiny s dětmi Pálení čarodějnic. Čarodějnickým odpolednem nás letos provázeli piráti.

Akci navštívilo přes 300 návštěvníků a počasí nám letos opravdu přálo.

Pro děti bylo připraveno osm stanovišť, kde plnily různé disciplíny. Nejoblíbenější aktivitou bylo pro větší děti střelba z kanónu a pro menší lovení pirátskou rukou a přechod řeky plné žraloků. Všechny děti byly zdatnými piráty a vše zvládly s přehledem.

Skvělým zpestřením odpoledne byla nejen pro děti, ale i pro dospělé ukázka živých zvířat jako např. chameleon, hadi, leguán, jezevec, africká krysa, želva, králíčci. Návštěvníci tak měli jedinečnou možnost poznat, jak žijí, pohladit si je a prohlédnout si tato krásná zvířata pěkně blízka. Děti se rády k tomuto stanovišti vracely.

V podvečer byla vyhlášena, již tradičně, nejatraktivnější malá i velká čarodějnice. Porota měla napilno, a nakonec ocenila všechny účastníky v maskách.
Své taneční vystoupení předvedla skupina Babylenky a k poslechu a tanci skvěle zahrála kapela Drums & Guitars.

Akci podpořilo město Žamberk a Pardubický kraj. Velké díky patří také sponzorům, kterými byli Masoeko s.r.o., Teddies s.r.o., a GAF s.r.o.

Do akce se zapojilo 50 dobrovolníků.

„Děkujeme všem dárcům a dobrovolníkům, kteří nám pomohli tuto akci zorganizovat a podpořili tak naši činnost. Naším záměrem je vytvořit prostor pro trávení volného času celým rodinám. Jsme rádi, že na akci dorazili i prarodiče s vnoučaty. Těšíme se opět na příští rok.,“ říká Dana Hubálková, ředitelka organizace.

za Cestu pro rodinu, z.ú.
Lucie Malá
komunikace s veřejností

 

Foto z akce naleznete ZDE.

čarodějnice 2022 (17)
čarodějnice 2022 (24)
čarodějnice 2022 (28)
čarodějnice 2022 (46)

  20.10. 2021 - SÁZENÍ STROMU u Rodinného centra

DĚKUJEME DOBROVOLNÍKŮM Z FIRMY IMI INTERNATIONAL s.r.o., DIVIZE NORGREN CZ V ŽAMBERKU

 

Ve středu 20. října dopoledne jsme v rámci letošního výročí 25 let od vzniku naší organizace CESTA PRO RODINU zasadili strom – KATALPU „NANA“ na zahradě u Rodinného centra.

 

MOC DĚKUJEME ÚŽASNÝM DOBROVOLNÍKŮM z firmy IMI International s.r.o., divize NORGREN CZ v Žamberku za pomoc. Děkujeme také všem zaměstnancům firmy, kteří v rámci firemní sbírky finančně přispěli na nákup stromů, které v rámci letošního výročí budou zasazeny u každé ze tří našich budov. Moc si toho vážíme a díky jejich zájmu a pomoci jsou nyní součástí naší velké rodiny.

 

Do práce se zapojily i maceškové děti a všichni společně jsme si tu dnešní událost moc užili.
Naše organizace se celé čtvrtstoletí soustředí na podpůrné sociální a volnočasové aktivity a snaží se lidem nejen v blízkém okolí zlepšovat život a pomáhat na správných místech.

 

Děkujeme také všem, kteří jsou na této cestě s námi a těšíme se, co dalšího nám život přinese.

sázení stromu 20 10 (1)
sázení stromu 20 10 (9)
sázení stromu 20 10 (2)
sázení stromu 20 10 (3)
sázení stromu 20 10 (6)
sázení stromu 20 10 (4)
sázení stromu 20 10 (5)
sázení stromu 20 10 (7)
sázení stromu 20 10 (8)

  15.10. 2021 - DOBROVOLNICKÝ DEN - MONETA MONEY BANK

Dobrovolníci ze společnosti MONETA Money Bank pomáhali v naší organizaci – konkrétně v Azylovém domě a Domu na půl cesty.

 

V pátek 15.10.2021 k nám do Žamberku přijelo, z různých koutů republiky, 11 zaměstnanců (4 muži a 7 žen) ze společnosti MONETA Money Bank, aby nám dobrovolnicky pomohli s potřebnými pracemi na zahradě u dvou našich budov.

 

Rozdělili se tedy na dvě skupinky a první z nich se pustila do vykopávání starého keře, likvidace velkého množství větví a kmenů z nedávného prořezu a vytahování pařezů po odstraněných tújích. Po vyčištění a uklizení potřebného prostoru od pařezů se pustili do usazování dlaždic a dosypání kačírku. Jednalo se o fyzicky velmi náročnou práci, ale společnými silami se vše podařilo.
Druhá skupinka se přesunula do Domu na půl cesty, kde měli za úkol montáž plechového zahradního domku, který bude sloužit pro ukládání zahradního nářadí. Vzhledem k velkému množství jednotlivých dílů a spojovacího materiálu, které nás samotné zaskočilo, se i zde jednalo o velmi náročný úkol, který však naši pomocníci skvěle zvládli.

 

Těmto úžasným dobrovolníkům patří velký dík! Moc si jejich pomoci vážíme a oceňujeme, že si udělali ve svém pracovním vytížení čas, zavítali do „našeho pracovního světa“ a s chutí pomohli, tam kde bylo potřeba a kde naše síly nestačí.
DĚKUJEME.

moneta 15 10 (4)
moneta 15 10 (6)
moneta 15 10 (5)
moneta 15 10 (1)
moneta 15 10 (2)
moneta 15 10 (3)

  PODĚKOVÁNÍ - podzimní burza 2020

A máme po burze!
DĚKUJEME VÁM VŠEM, KTEŘÍ JSTE NÁM POMOHLI S JEJÍM ZAJIŠTĚNÍM - od příprav až po závěrečný úklid.
MOC SI VAŠÍ POMOCI VÁŽÍME, BEZ VÁS BY TO OPRAVDU NEŠLO A HLAVNĚ, MOC JSME SI TO S VÁMI UŽILI. JSTE SKVĚLÍ!!!
A kdo nemá dost "nakupování a hadříků", tak se může těšit na říjnový SWAP, neboli VÝMĚNU DOBRÝCH VĚCÍ.

  PODĚKOVÁNÍ - podzimní burza 2019

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ patří všem (dobrovolníkům i zaměstnancům), kteří nám pomohli svou prací při zajištění provozu podzimní burzy, zvláště pak "NAŠIM SRDCAŘŮM" :), kteří tomu věnovali i část svého víkendového volna. MOC SI VAŠÍ POMOCI VÁŽÍME - BEZ VÁS BY TO NEŠLO!!! :)  Děkujeme také ZŠ Nádražní za laskavé zapůjčení prostor.

 

A zhodnocení:
- na burze bylo vybráno 3tis.věcí, které přineslo 105 osob
- prodej navštívilo 230 osob
- provoz burzy zajišťovalo 21 dobrovolníků a 5 zaměstnanců

 

Výtěžek z burzy bude použit na provozní náklady RODINNÉHO CENTRA.  Moc děkujeme!

  PODĚKOVÁNÍ - jarní burza 2019

Dobrý den milí pomocníci na naší jarní burze,

 

v polovině března jsme společnými silami úspěšně zvládli letošní jarní burzu dětského zboží a dámského oblečení.

Pro centrum je to jedna z těch náročnějších akcí, které během roku pravidelně pořádá. A proto bychom touto cestou rádi poděkovali všem, kteří jste s realizací burzy pomohli - zvláště při přípravě prostor, na službách při výběru a prodeji zboží a samozřejmě také při následném balení a uklízení!!!

Moc si Vaší pomoci vážíme a děkujeme za ni, bez Vaší pomoci bychom realizaci burzy sami těžko zvládali.

Za možnost využití vhodných prostor také děkujeme ZŠ Nádražní.

 

Ještě jednou MOC DĚKUJEME :).

burza jaro 2019 (1)
burza jaro 2019 (2)
burza jaro 2019 (3)
burza jaro 2019 (4)

  SVĚTOVÝ DEN DÁRCOVSTVÍ A DOBRÝCH SKUTKŮ - 27. listopadu

U příležitosti oslav světového dne dárcovství a dobrých skutků Giving Tuesday - má oficiální premiéru video o dobrovolnictví, připravené Dobrovolnickým centrem Koalice nevládek Pardubicka, se kterým spolupracujeme i my. Na videu najdete i našeho báječného dobrovolníka „dědečka“ Jirku :).

 

https://www.youtube.com/watch?v=TVoAsCMce7A

 

 

 

 

 

 

PŘIDEJTE SE DO KLUBU PŘÍZNIVCŮ CESTY PRO RODINU
Newsletter
Jsme hrdým členem Sítě pro rodinu
KDE NÁS NAJDETE
Milí rodiče malých dětí, víte, že si v rámci celoevropského projektu "Euroklíč" můžete zapůjčit speciální klíč, abyste se dostali na bezbariérová WC po celé ČR a v Evropě?
Šatník
Děkujeme všem dárcům!
shrnutí základních informací pro příchozí občany z Ukrajiny
Rádi bychom vám představili novou službu – Psychologické poradenství
Dárkový poukaz na služby Rodinného centra
ŽENA REGIONU 2018
Šatník